ویزا تحصیلی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که دانشجویان بسیاری از سر تا سر دنیا علاقه مند هستند در آنجا تحصیل کنند .
کسانی که مایل هستند برای دوره لیسانس از انگلستان پذیرش بگیرند باید دوره هایی به نام دوره foundation
 را بگذرانند . طول این دوره ها 1 سال میباشد و بعد از طی این دوره میتوانند دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس وارد دانشگاه شوند .
مقطع لیسانس در انگلستان 3 ساله میباشد.
 دانشجویان علاقه مند به رشته های پزشکی برای پذیرش گرفتن در رشته های پزشکی باید دوره های Alevel   را در انگلستان بگذرانند . که طول این دوره ها 2 سال میباشند و بعد از طی این دوره میتوانند وارد دوره پزشکی بشوند . دوره پزشکی در انگلستان 5 ساله میباشد.
مقطع فوق لیسانس در انگلستان 9 ما ه الی یک ساله میباشد. برا ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک لیسانس و مدرک آیلس 5.5 الزامی میباشد. دانشجویانی که میخواهند با آمادگی بیشتری وارد دوره فوق لیسانس شوند میتوانند برای  دوره های pre master  ثبت نام کنند.
این دوره ها در کشور انگلستان برگزار میشود . طول دوره ها  6 الی 9 ماه میباشد. برای ورود به این دوره داشتن مدرک لیسانس یا فوق دیپلم میباشد  در طی برگزاری دوره در کشور انگلستان شما میتوانید با شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوید و همچنین دوره های تکمیلی زبان انگلیسی را بگذرانید.
مقطع دکتری در کشور انگلستان 3 ساله میباشد . برای ورود به دوره دکتری داشتن مدرک فوق لیسانس و همچنین مدرک آیلس  الزامی میباشد. دانشجویانی که میخواهند با آمادگی بیشتری وارد دوره دکتری شوند میتوانند برای  دوره های pre phd  ثبت نام کنند.
زمان این دوره ها نیز 9 ماهه میباشد. در این دوره ها  دانشجویان راهنمایی میشوند تا برای گذراندن دوران PHD  آمادگی لازم را پیدا کنند.

در گرفتن ویزا جهت مهاجرت تحصیلی در کشور انگلستان داشتن نامه CASقبل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی الزامی است.
این نامه ها صرفا ۶ ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ ماه قادر به اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به انگلستان هستید.
به علاوه داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلستان بصورت ماهانه نیز در مهاجرت تحصیلی به انگلستان ضروری می باشد.
لازم به ذکر است افراد از ۴ تا ۱۷ سال شامل این ویزای تحصیلی می باشند.
CASها می بایست از کالج ها و دانشگاه های معتبر در انگلستان صادر شوند تا اقدام برای گرفتن ویزا تحصیلی با مشکل روبرو نشود.
در مورد استطاعت مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی، فرد متقاضی می بایست ماهانه قادر به پرداخت ۸۰۰ پوند و ۶۰۰ پوند به ازای هر یک از متعلقات (همسر، فرزند، ..) باشد.
مدت اقامت در انگلستان به وسیله ی ویزای تحصیلی از ۶ ماه تا ۱۶ ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت در انگلستان تا ۳ سال قابل تمدید است.
لازم به ذکر است در صورت داشتن پذیرش تحصیلی انگلستان می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. اجازه کار در انگلستان در این شرایط هفته ای ۲۰ ساعت می باشد.
در صورتی که ویزای تحصیلی شما مدتی بیشتر از ۶ ماه داشته باشد شما می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید در غیر این صورت همراهی خانواده ی فرد جهت اقامت در انگلستان مقدور نمی باشد.
اطلاعات به روز شده :
 
ویزای تحصیلی انگلستان تحت قالب دو نوع ویزا طرح میشود :
یکی دوره های کوتاه مدت که از یک هفته و بیشتر از آن شکل میگیرد و تحت قالب student visitor visaنامیده میشود دقت کنید شانس این ویزاها بسیار کم است و ریسک بالایی دارد بدین علت که با نظر شخصی افسر ویزا میباشد. و تنها با نظر شخصی پرونده های ویزا را بررسی میکند.اگر مایلید جهت مهاجرت به انگلیس از ویزای تحصیلی استفاده کنید ما دوره های بلند مدت که حداقل آن سه یا چهار ماه میباشد را توصیه میکنیم.
به طور کلی سیستم ویزاهای کشور انگلستان موسوم به  point-based systemمی باشد اما با توجه به تغییر قوانین و مقررات کشور انگلستان در ژانویه 2013 در حال حاضر در بعضی از موارد و در موقعیت خاص امکان دعوت اشخاص از سوی سفارت برای مصاحبه تلفنی و مصاحبه حضوری امکان خواهد داشت و همچنین، ویزاهای انگلستان به دسته های زیر تقسیم  می شوند:
قالب دوم ویزای تحصیلی انگلستان که فراینده بسیار ساده تر و مطمئن تری را طی می کند ویزای Tier 4  می باشد که همه دوره های بیشتر از 4 ماه من جمله لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و حتی به مقاطعی نظیر دبیرستان و دوره های زبان نیز تعلق می گیرد.
این موسسه با داشتن ارتباطی پیوسته با دانشگاه ها و مراکز معتبر انگلستان و با داشتن نمایندگی بسیاری از دانشگاه های این کشور می تواند به سادگی شرایط به دست آوردن ویزای تحصیلی انگلستان را فراهم آورد.
 
شرایط ویزای همراه:
شرایط ویزای همراه در موارد ذیل بدین شرح است:
در خصوص دوره های کوتاه مدت زبان ودوره های لیسانس شانس ویزا بسیار کم می باشدو به احتمال زیاد ویزا به همراه تعلق نمی گیرد.لیکن شخص که در دوره کالج یا لیسانس مشغول به تحصیل است این امکان را دارد که همراهش از طریق دیگر به انگلستان مهاجرت کند.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل)
در خصوص دوره های کارشناسی ارشد،دکترا احتمال ویزای همراه بسیار زیاد می باشد.(تقریبا ویزا قطعی است لیکن باید وکیل مهاجرت کار خود را به درستی ارایه کند.
در خصوص ویزای سرمایه گذاری خانواده درجه 1 شخص و فرزندان زیر 21 سال ویزای همراه تعلق می گیرد.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل)
شرایط تبدیل ویزا:
بعد از اتمام دوران تحصیل فارغ التحصیلان از چند طریق می توانند اقامت داِیم انگلستان را کسب کنند:
1)بعد از اتمام تحصیل افراد 6 ماه فرصت دارند تا شغلی پیدا کنند چنانچه افراد شغلی مناسب پیدا کردند بعد از گذشت زمان و پرداخت مالیات و بیمه می توانند برای اقامت دایم اقدام کنند.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل)
2)دولت انگلستان همچنین شرایط ویژه ای برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان مهیا کرده است این دسته از دانشجویان با دارایی فقط 50000پوند میتوانند اقدام به دریافت اقامت دائم انگلستان نمایند  .(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و امور حقوقی بین الملل)
3) این قانون آن دسته از افرادی که تمکن مالی مبلغ 200هزار پوند را دارا میباشند  که طبق مرجع بانک مرکزی محاسبه می شود،قادرند اقامت سرمایه گذاری 200هزار پوندی جهت کسب اقامت دائم انگلستان را کسب نمایند.

 
کالج زبان در انگلستان
بسیاری از افراد قصد دارند که زبان خود را در کشور انگلستان یاد گرفته و یا مدرک خود را با گذراندن دوره های زبان در انگلستان ارتقاء دهند، این کالج های زبان با داشتن دوره های هفتگی و ماهانه متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.
تنها شرط ورود به این دوره های زبانی داشتن مدرک IELTS 4  است. که این مدرک زبانی بسیار مبتدی و آسان است.
افرادی که قصد دارند در این دوره های زبان در کشور انگلستان شرکت کنند می توانند از طریق موسسه ی ما در مدت زمان بسیار کوتاه در کشور انگلستان حضور داشته باشند و کلاس های خود را شروع کنند. همچنین قابل ذکر است که شروع این دوره های زبان در انگلستان به صورت هفتگی می باشد و فرد متقاضی هر زمانی که آمادگی رفتن به این دوره های زبان را در انگلستان داشته باشد می تواند اقدام کند.
برای توضیحات بیشتر به متقاضیان باید ذکر کرد که کالج های زبان در انگلستان در تمامی شهرهای انگلستان برگزار می شود و هر فرد با توجه به خواسته ی خود می تواند یکی از این کالج ها را انتخاب کند. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که این کالج های زبان در انگلستان هیچ محدودیت سنی ندارد، و تمامی دوست داران آموزش زبان انگلیسی در انگلستان می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.
 

منوی اصلی