راه های مهاجرت به انگلستان

کار درانگلستان
خیلی از افراد قصد دارند تا درانگستان کار کرده تا بتوانند اقامت انگلستان را کسب کنند،اما باید در نظر داشته باشند که تنها افرادی می توانند مشغول به کار در انگلستان شوند که یک دوره ی تحصیلی را در  انگلستان گذرانده باشند.
این پروسه به این صورت امکان پذیر است که ما برای شما پذیرش تحصیلی را اخذ کنیم تا شما بتوانید در انگلستان حضور داشته باشید و بعد از گذراندن مدت تحصیل بتوانید با پیدا کردن کار،نوع ویزای خود را از دانشجویی به کاری تغییر دهید و بعد از مدتی اقامت دائم خود ازانگلستان اخذ کنید.
نکته ی قابل توجهی که می توان به آن اشاره کرد این است که کسانی که در انگلستان تحصیل کرده باشند می توانند بعد از مدت تحصیل خود در انگلستان با مبلغ 50000پوند در انگلستان سرمایه گذاری کرده و اقامت انگلستان را در مدت زمان کوتاهی اخذ کنند.
بطور کلی در سیستم جدید ویزاهای انگلستان موسوم به point-based system  ، ویزاهای اقامت انگلستان به دسته های زیر تقسیم می شوند :
1) ویزای Tier 1 که به 3 دسته اصلی تقسیم می شود:
1-1)investor  سرمایه گذاری انگلستان
اخذ این نوع اقامت، مختص به افرادی است که معادل یک میلیون پوند نقدینگی در کشور خود دارند و می توانند با انتقال آن به خاک انگستان اقامت را اخذ نمایند.
متقاضی می بایست، مبلغ 750 هزار پوند از این دارایی را پنج سال بدون اجازه برداشت در یکی از بانکها و یا  موسسات مالی انگلستان ذخیره نماید و در ازای آن اقامت پنج ساله دریافت نماید. همچنین می توانند با 250 هزار پوند بقیه به خرید ملک یا راه اندازی فعالیت تجاری بپردازند.
در نهایت بعد از این دوره 5 ساله متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت انگلستان اقدام نمایند.
2-1)entre prenear :  یعنی ویزایی برای تاسیس شرکت در انگلستان است
نحوه ارزیابی صلاحیت متقاضیان گرفتن این ویزا در انگلستان بوسیله self assessment points calculatorو پر کردن فرم تقاضای شما و اطلاعات شخصی شما  صورت می گیرد.
برای گرفتن این ویزای
انگلستان می بایست 200 هزار پوند را برای شروع یک فعالیت اقتصادی در انگلستان در یکی از شرکت های تحت نظارت financial service authority)FSA) در گردش باشد. دانستن زبان انگلیسی می تواند تا 10 امتیاز شانس شما را در مهاجرت به انگلستان افزایش دهد. ( کسب نمره 6.5 آزمون IELTSدر این قسمت مورد نیاز است).
عوامل دیگری نیز در گرفتن امتیاز مورد نیاز جهت مهاجرت به  انگلستان از طریق این ویزا ضروری است که با کمک مشاورین حقوقی ملک پور اقامت موقت یا دایم در انگلستان به سادگی قابل دسترس می باشد.
3-1) post-study work
که برای گرفتن این ویزا جهت ورود و اقامت به انگلستان سابقه گرفتن مدرک تحصیلی از انگلستان و یا بودن تحت ویزای Tier 4  اجباری است.
همچنین در این ویزا نیز موارد بسیار ضروری درخواست می شود که شرح کامل آن نیز به تفصیل گفته خواهد شد.
2) ویزای TIER 2: نوع ویزا (skiled worker) مهارت شغلی
 برای دریافت ویزای کاری انگلستان،داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامیست.همچنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلستان می توانند برای کارمندان خود تحت این پوشش ویزای کاری دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد که می توانند برای اقامت انگلستان اقدام کنند.
 در این ویزا شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی،ضمن اقامت انگلستان نیاز دارید که این مقدار برابر800000 پوند برای درخواست کننده ویزا و 5300  پوند دیگر برای هر یک از همراهان وی می باشد که باید 90 روز قبل از درخواست در حسابی قرار بگیرد.
بیشتر امتیازات ویزای کاری انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا 50 امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری 30 ساعت در هفته است.
درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن ویزای TIER 2جهت اقامت در انگلستان موثر می باشد. اطلاعات مربوط به اعضای جوامع مذهبی و ورزشکاران و انتقال کارمندان شرکت چند ملیتی به انگلستان نیز به تفضیل توسط مشاوران مهاجرت به انگلستان موسسه حقوقی ملک پور به شما داده می شود.
3) ویزای Tier 3 مربوط به کارهای موقت و علاقه مندان به مهاجرت کاری انگلستان به صورت موقت می باشد.
4) ویزای Tier 4: ویزای دانشجویی انگلستان
 

منوی اصلی