آشنایی با انگلستان

آب و هوا، رفت و آمد، هزینه ها

انگلستان از شمال با اسکاتلند و از غرب با ویلز هم‌مرز است و مهمترین و عمده‌ترین جز تشکیل دهنده کشور بریتانیا است.
مرزهای آبی انگلستان در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از سرزمین اصلی قاره اروپا و کشور فرانسه جدا می‌کند.
انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ نیز هست که از جمله آنها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد.
شهر لندن پایتخت انگلستان و همزمان پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.
مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵کیلومتر مربع و جمعیت آن 51,446,000 نفراست.
انگلستان دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. درجه حرارت آن در زمستان از 0 درجه سانتیگراد پایین تر نمی آید و در تابستان هم از 32 درجه سانتیگراد بالاتر نمی رود. همچنین آب و هوا نسبتا مرطوب و اغلب در معرض تغییر می باشد. سردترین ماه ها در انگلستان ژانویه و فوریه و گرمترین ماه جولای است. می، جون، سپتامبر و اکتبر ماه هایی با آب و هوای معتدل رو به گرم با حداقل بارش فصل های پاییز و زمستان نیز در انگلستان مرطوب ترین فصل ها می باشد..
.هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان باتوجه به شهر محل زندگی و نوع زندگی هر فرد متفاوت میباشد اما برای آنکه پیش بینی مناسبی در مورد هزینه زندگی در انگلستان داشته باشید موارد زیر خدمت شما اعلام میگردد.
به صورت کلی هزینه زندگی در انگلستان بر حسب شهر محل زندگی به دو قسمت تقسیم میگردد.
الف –هزینه زندگی در لندن
هزینه زندگی در شهر لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی 1000 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) . بنابراین به طور مثال اگر کسی میخواهد مثلا 9 ماه در لندن زبان انگلیسی بخواند میبایست حدودا 9000 پوند را در نظر بگیرد.
ب –هزینه زندگی در خارج از لندن
هزینه زندگی در خارج لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی 800 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) . بنابراین به طور مثال اگر کسی میخواهد مثلا 9 ماه در غیر لندن (مثلا منچستر) زبان انگلیسی بخواند میبایست حدودا 7200 پوند را در نظر بگیرد.
لازم به ذکر است این عدد بر اساس نوع زندگی هر فرد تغییر میکند اما به صورت کلی این عدد ، عدد مناسبی برای محاسبه هزینه زندگی شما در بریتانیا میباشد.
برای اینکه بدانید در ابتدای ورود به انگلستان چه میزان پول باید با خود بیاورید و در مجموع برای تحصیل چه هزینه هائی را باید در نظر داشته باشید مستلزم محاسبه هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی است. به این منظور ما هزینه ها را به 3 دسته مختلف تقسیم کرده ایم.
- هزینه های مسکن
- هزینه ای زندگی
- هزینه های تحصیلی
معمولا دانشجویانی که برای تحصیل در رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد به انگلستان میایند از خوابگاه دانشجوئی که از هفته ای 70 پوند تا 100 پوند در هفته است استفاده میکنند. بعضی از این خوابگاه ها غذا را نیز برای دانشجو فراهم میکنند در حالی که بعضی از خوابگاه ها امکان طبخ غذا را ایجاد کرده اند که خود دانشجو مسئول تهیه غذای خود در آشپزخانه خوابگاه است.
هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 18000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است
 

منوی اصلی